Psychoterapeuta Bielsko
tel: 663 030 153
e.czakon@e-cogito.edu.pl
 • Księgarnia i antykwariat
 • Artykuły dekoracyjne
 • Gry i zabawki
 • Rozwój zawodowy
www.ecogito.edu.pl
Księgarnia Żywiec

Regulamin sklepu

Sklep internetowy, działający pod adresem www.e-cogito.edu.pl prowadzony jest przez firmę Cogito – Ewa Czakon, zarejestrowaną przez Wójta Gminy Radziechowy-Wieprz, NIP: 553-206-76-80, REGON: 241670225, z siedzibą przy ul. Miodowej 134 w Wieprzu koło Żywca.

§ 1. Przepisy ogólne

 1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż książek nowych i używanych, artykułów dekoracyjnych, kreatywnych, gier i zabawek dla dzieci, za pośrednictwem sieci Internet oraz stacjonarnej.
 2. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem:
  • strony http://sklep.e-cogito.edu.pl,
  • telefonicznie: +48663 030 153,
  • osobiście w budynku stacjonarnym.

  Po złożeniu zamówienia internetowego, klient dostaje e-mailem informację o jego przyjęciu.

§ 2. Formy przesyłki towaru

 1. Formy przesyłki towaru
  • przesyłka polecona ekonomiczna /płatne przelewem/
  • przesyłka polecona priorytetowa /płatne przelewem/
  • Odbiór osobisty

§ 3. Wysyłka towaru

 1. Wysyłki realizowane są w ciągu 24 godzin.
 2. Do każdej przesyłki wydawany jest paragon lub na życzenie faktura.
 3. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu otrzymania e-maila potwierdzającego wysyłkę zamówionych towarów.
 4. Wysyłki są realizowane za pośrednictwem firmy Poczty Polskiej.
 5. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy.
 6. Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
 7. Jeżeli w ciągu 14 dni klient nie ureguluje wpłaty na konto (w przypadku opcji płatne przelewem). Książka zostaje ponownie wystawiona.

§ 4. Ceny/koszty

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia przez klienta zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.
 2. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki. Koszty przesyłki są ustalone z góry, lecz jeśli towar jest lżejszy niż jest to wyliczone w ogólnym cenniku, koszt przesyłki będzie mniejszy o czym poinformujemy mailowo.
 3. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:
  • przelewem bankowym na konto sklepu.
  • osobiście przy odbiorze
   • Przelewy dokonywane są na konto bankowe:
    ING Bank Śląski nr 17 1050 1070 1000 0090 7484 4797
   • Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy.
   • Klient nie może anulować zamówienia, które już zostało wysłane.
   • Jeżeli w ciągu 14 dni klient nie ureguluje wpłaty na konto (w przypadku opcji płatne przelewem). Książka zostaje ponownie wystawiona.

§ 5. Ochrona Klienta

 1. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. – „O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.
  Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, ani nie został w żaden sposób zniszczony, znajduje się w oryginalnym opakowaniu i odesłany jest do nas wraz z paragonem lub fakturą. Towar zwracany, musi być odesłany na koszt nadawcy, przesyłek pobraniowych nie odbieramy.
 2. § 6. Reklamacje

  16. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien sporządzić w obecności pracownika Poczty Polskiej protokół szkody. 17. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. 18. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji, ale tylko wówczas gdy reklamacja jest zasadna. W przypadku niezasadności reklamacji klient ponosi koszt wysyłki w obie strony. 19. Do odsyłanego towaru należy dołączyć paragon lub fakturę, otrzymaną przy zakupionym towarze. 20. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. 21. Towar uszkodzony (po pozytywnej reklamacji) zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. 22. Zwracany towar do 14 dni, należy odsyłać razem z otrzymanym paragonem lub fakturą. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Koszt dostawy i odesłania towaru nie podlega zwrotowi. 23. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów
Responsive Design